Mammut Rock Rider

Horolezecké
250 g

• , zakoupeno v I-SPORTS.CZ

• Lehká, dobře sedí na můj tvar hlavy, pohodlná

Už se nevyrábí, koupila jsem jeden z posledních kusů, když předešlý (hečí bíločerný) koupený před pár lety mi ukradli z auta. Velká škoda, že výroba skončila.

• , zakoupeno v MASTERSPORT.cz

velmi lehká, zatím nebyla možnost ji vyzkoušet v terénu.

• , zakoupeno v Lezec-shop.cz

• Lehká konstrukce a nastavitelný obvod. Možnost upevnit čelovku.

Typ
Horolezecké
250 g

Extrémně lehká a univerzální lezecká přilba Mammut Rock Rider. Velmi dobrá ventilace je zajištěna prostřednictvím 16 otvorů. Díky všestrannému nastavitelnému systému zapínání Vám poskytne přilba výborný komfort a perfektně sedne.

Vhodná na sportovní lezení, více-délkové cesty a vysokohorské výjezdy do ledů a mixů.

• In-Mold konstrukce s EPS jádrem
  • 16 větracích otvorů
  • Výborná cirkulace vzduchu
  • Ergonomický tvar a vnitřní polstrování
  • Výškově a obvodově nastavitelná
  • 4 úchyty na čelovou lampu
  • Plně nastavitelný pásek pod bradou
  • Lehká a komfortní
  • Certifikace: EN 12492
  • Hmotnost: 250 g

Velikosti: 1) 52-57 cm 2) 56-61 cm

Barva: white-smoke / bílo-šedá

• , zakoupeno v I-SPORTS.CZ

• Lehká, dobře sedí na můj tvar hlavy, pohodlná

• Lehká
    • Výborně sedí na hlavě, ale to je individuální
    • Nekvalitní zpracování !!!

V den koupě jsem na ní chtěl vyzkoušet čelovku. Plastový háček v přední části přilby, za který se popruh čelovky uchytí, okamžitě upadl. Nejspíš studený spoj na plastovém dílu.
    Helma se mnou absolvovala celkem 7 ferrat a VHT. V půlce výstupu na Tofana se držení stahovacího popruhu z ničeho nic ulomilo ( opět špatný plastový díl) a to opět ve stejném místě jako háček pro popruh čelovky. Toto moc v půlce takového výstupu nepotěší. Vyřešno provizorně provlečením gumičkou.

Nevím jestli je to pouze špatným kusem, každopádně upadnutí ukotvení stahovacího popruhu považuji na přilbě za fatální chybu !!!

• , zakoupeno v MASTERSPORT.cz

velmi lehká, zatím nebyla možnost ji vyzkoušet v terénu.

• , zakoupeno v Lezec-shop.cz

• Lehká konstrukce a nastavitelný obvod. Možnost upevnit čelovku.
  • , zakoupeno v MASTERSPORT.cz

Nám bohužel výrobek nesedl ale nebylo to kvalitou prostě jen neseděl takže výrobek bychom i tak klidně doporučili

• , zakoupeno v 1Obchodak.cz

• Váha
    • Nemožnost připojení štítu pro lezení do ledu

Dobrý kompromis mezi materiály, zpracováním a cenou. Oproti předchozí přilbě od Black Diamond nižší váha a na mou hlavu lépe sedí. Když ji mám celý den na hlavě, tak mi nijak nevadí, což u BD nebylo pravidlo